9 pomysłów na przechowywanie i organizację w piwnicy

Jedną z najczęściej pomijanych przestrzeni w projekcie porządkowania jest piwnica. Skorzystaj z tych pomysłów na przechowywanie, aby zmaksymalizować przestrzeń w piwnicy. Jednym z najważniejszych sposobów jest wykorzystanie regałów do piwnicy.

Organizacja piwnicy

Niezależnie od tego, czy używasz go jako pokoju gier, biura, domowej siłowni czy miejsca na dodatkowe miejsce do przechowywania, posprzątaj i uporządkuj swoją piwnicę, aby zwolnić cenną przestrzeń i utrzymać wszystko w porządku.

1. Usuń bałagan
Zanim zaczniesz organizować, wyczyść bałagan. Podziel zawartość swojej piwnicy na trzy stosy: wyrzuć, ofiaruj i sprzedaj.

2. Czyszczenie
Czyść urządzenia, takie jak lodówki, zamrażarki, pralki i suszarki, i upewnij się, że są suche. Pozostaw lekko uchylone drzwi pralki i suszarki, aby umożliwić cyrkulację powietrza i zapobiec powstawaniu pleśni. Jeśli masz dzieci, zdejmij wszystkie uchwyty urządzenia, aby mieć pewność, że nie zamkną się przypadkowo w środku.

3. Kontrola zapachu i wilgotności
Wietrz rzeczy w piwnicy co kilka miesięcy, aby uniknąć zapachu stęchlizny. Zawsze, gdy jest to możliwe, używaj osuszacza, aby kontrolować zapachy i zapobiegać uszkodzeniu kosztowności przez wilgoć.

4. Regały do piwnincy
Zainstaluj samodzielnie wykonane regały piwniczne, które są wykonane z tworzywa sztucznego lub drutu i mają gumowe spody. Unikaj drewnianych półek, ponieważ wilgoć z podłogi będzie się przemieszczać do góry, potencjalnie uszkadzając półki i ich zawartość.

5. Torby do przechowywania
Używaj przezroczystych plastikowych pojemników do przechowywania przedmiotów, abyś mógł łatwo zidentyfikować zawartość. Pogrupuj podobne przedmioty (przechowywanie wakacyjne, zabawki, sprzęt sportowy) i oznacz zewnętrzną stronę każdej torby. Aby uniknąć obrażeń, najcięższe przedmioty kładź na dnie.

6. Ochrona mebli
Chroń wszystkie meble, które zdecydujesz się przechowywać w piwnicy. Rozłóż niebielone szmatki lub koce na kawałki i trzymaj je co najmniej 3 cale od ściany, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym wilgocią. Aby zapobiec zniszczeniu mebli przez wilgoć podłogową, przechowuj je na platformie przy użyciu aluminiowych palet, podwyższonych cegieł lub bloków.

7. Przechowywanie narzędzi
Narzędzia i inne żelazne lub stalowe przedmioty należy przechowywać w piwnicy tylko wtedy, gdy chroni je cienka warstwa oleju maszynowego. Zawieś je na haczykach lub umieść na półkach, aby zapobiec rdzewieniu.

8. Etykietowanie
Użyj drukarki etykiet, aby oznaczyć zawory odcinające, a także przełączniki na skrzynce bezpiecznikowej. Zawieś latarkę obok skrzynki bezpieczników lub wyłączników, aby nie szukać w ciemności odpowiedniego przełącznika.

9. Zapomniana przestrzeń
Wykorzystaj przestrzeń, o której często się zapomina, czyli ściany. Dodaj plastikowe pojemniki pod schodami do piwnicy. Pomyśl też o suficie. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, użyj półek nad głową, aby usunąć z drogi nieporęczne przedmioty, takie jak sztuczne choinki lub rowery. W zależności od jednostki mogą pomieścić do 250 funtów.

Biznes zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com