Spiżarnia w piwnicy i jej wyposażenie

Warto, by w domu była spiżarnia. Jeśli nie ma za wiele miejsca, to choćby jeden regał na zapasy żywności. Pojawi się tylko kwestia tego, gdzie go wstawić. Gdy w domu jest piwnica, to problem rozwiązany. Jest to idealne miejsce na spiżarnię.

Dlaczego domowa spiżarnia w piwnicy?

Piwnica jest miejscem chłodnym. Panujące w niej temperatury są idealne dla produktów żywnościowych. Jeśli wpada do piwnicy światło dzienne, to nie ma go dużo. Żywność nie będzie narażona na kontakt z mocnymi promieniami słonecznymi. Zanim jednak wstawi się regały do piwnicy z regaly.biz, by zacząć zapełniać jedzeniem półki, to trzeba zwrócić uwagę na coś jeszcze. W miejscu tym musi być czysto i świeżo. Nie może panować wilgoć czy tym bardziej znajdować się pleśń. Istotna jest kwestia wentylacji. Musi być zapewniona wymiana powietrza na świeże, chociażby przez otwieranie na pewien czas okna i drzwi.

Wyposażenie spiżarni, czyli solidne regały

Wyposażenie tego miejsca to nie jest skomplikowane zagadnienie. Potrzebny jest jedynie regał do piwnicy, a jeśli można znaleźć miejsce na więcej, to tym lepiej. Warto by były np. dwa, nawet jak dałoby radę zmieścić wszystko na jednym. Lepiej, jeśli półki nie są całkowicie zapełnione. Szybciej się wtedy znajduje to, co jest potrzebne. Można swobodnie przesunąć produkty, by sięgnąć po coś, co znajduje się dalej na półce.

Regały powinny być solidne, ponieważ znajdą się na nich i rzeczy ciężkie np. duże puszki, słoiki. Idealnie sprawdzą się te, który wybiera się do magazynów, warsztatów czy garaży. Mocny regał magazynowy udźwignie wszystko to, co zechce się umieścić na półkach. Są to idealne regały do piwnicy też dlatego, że kupuje się je w opakowaniu i składa na miejscu. Wszystko, czego potrzeba dla domowej spiżarni, to:

  • chłód i zacienienie,
  • czyste otoczenie,
  • trochę wolnego miejsca,
  • solidny, wytrzymały regał.

Jak umieszczać produkty na półkach regału?

W spiżarni trzeba utrzymywać porządek. By było łatwiej, warto umieszczać podobne produkty blisko siebie. To pomoże też szybko znaleźć to, czego się potrzebuje. Utrzymywanie porządku i posegregowanie produktów sprawią, że zapełniony jedzeniem regał w piwnicy będzie wyglądał estetycznie. Trzeba pilnować dat produktów i te, które mają dłuższy okres przydatności, umieszczać dalej. Rzeczy lekkie warto umieszczać wyżej, by niżej było miejsce na ciężkie. Jeśli to, co ciężkie, umieszcza się niżej, to łatwiej jest to ściągnąć i mniej potrzeba wysiłku.

Jeśli tylko jest piwnica, to warto pomyśleć o zrobieniu w niej spiżarni. Łatwo zadbać o odpowiednie warunki, więc potrzebne są tylko regały do piwnicy i może ona tak służyć. Gdyby jej nie było, to miejsca na regał trzeba poszukać gdzie indziej.

Biznes zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com